Hizmet Şartları

Forum Yöneticisi, lütfen aşağıda sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirmeniz gereken bir gizlilik politikası için örnek bir başlangıç şablonu bulabilirsiniz.

Bu koşullar, https://tarihforum.com adresindeki internet forumunun kullanımını yönetmez, ancak bir gün yönetebilir. Bu durumda, forumu kullanmak için forumu işleten şirket olan Tarih Forum ile bu koşulları kabul etmeniz gerekir.

Şirket, farklı koşullar altında başka ürün ve hizmetler sunabilir. Bu koşullar sadece forumun kullanımı için geçerlidir.

Forumu Kullanma İzni

Bu koşullara tabi olarak, şirket size forumu kullanma izni verir. Forumu kullanmak için herkesin bu koşulları kabul etmesi gerekir.

Forumu Kullanma Koşulları

Forumu kullanma izniniz aşağıdaki koşullara tabidir:

 1. En az on üç yaşında olmalısınız.

 2. Yönetimin sizinle doğrudan iletişime geçerek kullanamayacağınızı söylemesi halinde forumu artık kullanamazsınız.

 3. Forumu, Kabul Edilebilir Kullanım ve İçerik Standartları uyarınca kullanmalısınız.

Kabul Edilebilir Kullanım

 1. Forumu kullanarak yasaları çiğneyemezsiniz.

 2. Özel izinleri olmadan forumda başka birinin hesabını kullanamaz veya kullanmaya çalışamazsınız.

 3. Forumdaki kullanıcı adlarını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları satın alamaz, satamaz veya başka bir şekilde ticaretini yapamazsınız.

 4. Forum aracılığıyla reklam, zincirleme mektup veya başka talepler gönderemez ya da forumu ticari posta listeleri veya veritabanları için adres veya diğer kişisel verileri toplamak amacıyla kullanamazsınız.

 5. Foruma erişimi otomatik hale getiremez veya bir web tarayıcısı, tarayıcı eklentisi ya da eklentisi veya web tarayıcısı olmayan başka bir bilgisayar programı gibi forumu izleyemezsiniz. Arama motoru işletiyorsanız forumu herkese açık bir arama motoru için indekslemek üzere tarayabilirsiniz.

 6. Forumu dağıtım listelerine, haber gruplarına veya grup posta takma adlarına e-posta göndermek için kullanamazsınız.

 7. Şirkete bağlı olduğunuzu veya şirket tarafından desteklendiğinizi yanlış bir şekilde ima edemezsiniz.

 8. Forumdaki resimlere veya diğer hipermetin olmayan içeriklere başka web sayfalarında köprü oluşturamazsınız.

 9. Forumdan indirdiğiniz materyallerden mülkiyet sahipliğini gösteren herhangi bir işareti kaldıramazsınız.

 10. Forumun herhangi bir bölümünü başka web sitelerinde <iframe> ile gösteremezsiniz.

 11. Forumun herhangi bir güvenlik veya erişim kısıtlamasını devre dışı bırakamaz, önleyemez veya atlatamazsınız.

 12. Forumun altyapısını makul olmayan hacimde taleplerle veya forumun altında yatan bilgi sistemlerine makul olmayan bir yük getirecek şekilde tasarlanmış taleplerle zorlayamazsınız.

 13. Forum aracılığıyla başkalarının kimliğine bürünemezsiniz.

 14. Bu şartları ihlal eden hiç kimseyi teşvik edemez veya yardım edemezsiniz.

İçerik Standartları

 1. Foruma yasa dışı, saldırgan veya başkaları için başka şekilde zararlı içerik gönderemezsiniz. Buna taciz edici, uygunsuz, küfürlü veya nefret dolu davranışlar da dahildir.

 2. Foruma yasaları ihlal eden, herhangi birinin fikri mülkiyet haklarını çiğneyen, herhangi birinin gizliliğini ihlal eden veya başkalarıyla yaptığınız anlaşmaları ihlal eden içerik gönderemezsiniz.

 3. Foruma bilgisayar virüsü veya casus yazılım gibi kötü amaçlı bilgisayar kodu içeren içerik gönderemezsiniz.

 4. Foruma, belirli bir adresi, kullanıcı adını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları tutmak için yalnızca bir yer tutucu olarak içerik gönderemezsiniz.

 5. Forumu, başkalarının gizli veya kişisel bilgileri gibi ifşa etme hakkına sahip olmadığınız bilgileri ifşa etmek için kullanamazsınız.

Hizmet Şartları

Şirket, bu şartların ihlallerini yasal olarak en geniş kapsamda soruşturabilir ve kovuşturabilir. Şirket, yasaların ve bu şartların ihlallerinin kovuşturulmasında kolluk kuvvetlerine bildirimde bulunabilir ve onlarla iş birliği yapabilir.

Şirket, herhangi bir nedenle forumdaki içeriği değiştirme, düzeltme ve silme hakkını saklı tutar. Birinin bu şartları ihlal ederek foruma içerik gönderdiğini düşünüyorsanız, derhal bizimle iletişime geçin.

Hesabınız

Forumun bazı özelliklerini kullanmak için bir hesap oluşturmalı ve bu hesapta oturum açmalısınız.

Hesap oluşturmak için kendiniz hakkında bazı bilgiler vermelisiniz. Hesap oluşturursanız en azından geçerli bir e-posta adresi vermeyi ve bu adresi güncel tutmayı kabul edersiniz. Hesabınızı istediğiniz zaman info@tarihforum.com adresine e-posta göndererek kapatabilirsiniz.

Hesabınızı kapatana veya hesabınızın ele geçirildiğini şirkete bildirene kadar, sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olsun ya da olmasın, hesabınız kullanılarak gerçekleştirilen tüm işlemlerden sorumlu olmayı kabul edersiniz. Hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız şirketi derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Hesabınız için güvenli bir şifre seçmeyi ve bunu gizli tutmayı kabul edersiniz.

Şirket, telif hakkı ile ilgili yayından kaldırma taleplerini ele alma politikasına göre veya bu koşullardaki herhangi bir kuralı ihlal ettiğinize makul olarak inanırsa, forumdaki hesabınızı kısıtlayabilir, askıya alabilir veya kapatabilir.

İçeriğiniz

Bu şartların hiçbiri şirkete hesap bilgileriniz, gönderileriniz veya foruma gönderdiğiniz diğer içerikler gibi forumla paylaştığınız fikri mülkiyet üzerinde herhangi bir mülkiyet hakkı vermez. Bu şartların hiçbiri size şirketin fikri mülkiyeti üzerinde de herhangi bir mülkiyet hakkı vermez.

Siz ve şirket arasında, foruma gönderdiğiniz içerikten yalnızca siz sorumlu olursunuz. Foruma gönderdiğiniz içeriğin şirket tarafından desteklendiğini veya onaylandığını yanlış bir şekilde ima etmemeyi kabul edersiniz. Bu koşullar, şirketi gönderdiğiniz içeriği saklamak, korumak veya kopyalarını sağlamak ve bu koşullara göre değiştirmek zorunda bırakmaz.

Foruma gönderdiğiniz içerik size aittir ve bunun için başkalarına hangi izni vereceğinize siz karar verirsiniz. Ancak en azından, şirkete foruma gönderdiğiniz içeriği forumun diğer kullanıcılarına sağlaması için lisans verirsiniz. Bu özel lisans, şirketin foruma gönderdiğiniz içeriği kopyalamasına, yayınlamasına ve analiz etmesine izin verir.

Gönderdiğiniz içerik, sizin tarafınızdan veya şirket tarafından forumdan kaldırıldığında, şirketin özel lisansı, son kopya şirketin yedeklerinden, önbelleklerinden ve diğer sistemlerinden kaybolduğunda sona erer. Creative Commons](https://creativecommons.org) lisansları gibi gönderdiğiniz içeriğe uyguladığınız diğer lisanslar, içeriğiniz kaldırıldıktan sonra da devam edebilir. Bu lisanslar başkalarına veya şirketin kendisine içeriğinizi forum aracılığıyla tekrar paylaşma hakkı verebilir.

Foruma gönderdiğiniz içeriği alan diğer kişiler, içeriğinizi lisansladığınız koşulları ihlal edebilir. Şirketin bu ihlaller veya bunların sonuçları için size karşı sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

Sorumluluğunuz

Bu şartları ihlal etmeniz veya forumdaki hesabınızı kullanan başkalarının bu şartları ihlal etmesiyle ilgili olarak başkaları tarafından yapılan yasal taleplere karşı şirketi tazmin etmeyi kabul edersiniz. Hem siz hem de şirket, şirketi tazmin etmek zorunda kalabileceğiniz herhangi bir yasal talebi mümkün olan en kısa sürede diğer tarafa bildirmeyi kabul edersiniz. Şirket size yasal bir talebi derhal bildirmezse hızlı bir bildirimle savunabileceğiniz veya hafifletebileceğiniz zararlar için şirketi tazmin etmek zorunda kalmazsınız. Şirkete tazminat ödemek zorunda kalacağınız yasal taleplerin araştırılması, savunulması ve çözümlenmesini şirketin kontrol etmesine izin vermeyi ve bu çabalarla iş birliği yapmayı kabul edersiniz. Şirket, önceden onayınız olmadan sizin için hatayı kabul eden veya size yükümlülükler yükleyen herhangi bir uzlaşmayı kabul etmemeyi kabul eder.

Feragatnameler

***Forumu ve forumdaki içeriği kullanmanın tüm riskini kabul ediyorsunuz. Yasaların izin verdiği ölçüde, şirket ve tedarikçileri forumu olduğu gibi, herhangi bir garanti vermeden sağlamaktadır.***

Forum, başkaları tarafından işletilen forumlara ve hizmetlere köprü oluşturabilir ve bunları entegre edebilir. Şirket, başkaları tarafından yürütülen hizmetler veya sağlayabilecekleri içerik hakkında herhangi bir garanti vermez. Başkaları tarafından yürütülen hizmetlerin kullanımı, siz ve hizmeti yürüten kişi arasındaki diğer şartlara tabi olabilir.

Sorumluluk Sınırları

Ne şirket ne de tedarikçileri, bu şartları kabul ettiğinizde personelinin makul olarak öngöremediği sözleşme ihlali zararlarından size karşı sorumlu olmayacaktır.

Yasaların izin verdiği ölçüde, forum veya forumdaki içerikle ilgili her türlü talep için size karşı toplam sorumluluk 50 $ ile sınırlı olacaktır.

Geri Bildirim

Şirket, forum için geri bildirim ve önerilerinizi memnuniyetle karşılamaktadır. Bizimle iletişime geçmenin yolları için aşağıdaki Contact bölümüne bakın.

Şirketin sağladığınız geri bildirim ve önerilere göre hareket etmekte özgür olacağını ve şirketin geri bildiriminizin kullanıldığını size bildirmek, kullanmak için izninizi almak veya size ödeme yapmak zorunda olmayacağını kabul edersiniz. Size veya başkalarına gizli veya tescilli olabileceğini düşündüğünüz geri bildirim veya önerileri göndermemeyi kabul edersiniz.

Fesih

Siz ya da şirket, bu şartlarda yazılı anlaşmayı istediğiniz zaman sona erdirebilirsiniz. Anlaşmamız sona erdiğinde, forumu kullanma izniniz de sona erer.

Aşağıdaki hükümler anlaşmamızın sona ermesinden sonra da geçerliliğini korur: [İçeriğiniz] (#heading–your-content), Feedback, [Sorumluluğunuz] (#heading–responsibility), Disclaimers, [Sorumluluk Sınırları] (#heading–liability) ve [Genel Şartlar] (#heading–general).

Anlaşmazlıklar

governing_law, bu koşullar veya forumu kullanımınızla ilgili her türlü anlaşmazlığı yönetecektir.

Siz ve şirket, bu şartlarla ilgili ihtiyati tedbir kararlarını yalnızca Mersin konumundaki eyalet mahkemeleri veya federal mahkemede talep etmeyi kabul edersiniz. Ne siz ne de şirket bu mahkemelerdeki yargı yetkisine, forumuna veya yerine itiraz etmeyecektir.

Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Suistimali Yasası kapsamındaki ihtiyati tedbir veya talepler dışında, siz ve şirket her türlü anlaşmazlığı bağlayıcı Amerikan Tahkim Birliği tahkimi ile çözeceksiniz. Tahkim, AAA’nın Ticari Tahkim Kurallarını ve Tüketiciyle İlgili Anlaşmazlıklar için Ek Prosedürleri izleyecektir. Tahkim Mersin konumunda gerçekleşecektir. Herhangi bir anlaşmazlığı, davacı veya sınıf üyesi olarak bir toplu davanın veya diğer temsili işlemlerin bir parçası olarak değil, bireysel olarak çözeceksiniz. Hiçbir hakem, şirketin izni olmadan herhangi bir anlaşmazlığı başka bir tahkimle birleştirmeyecektir.

Herhangi bir tahkim kararı, tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve tanıklar için makul masrafları içerecektir. Siz ve şirket, tahkim kararlarını yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemeye sunabilirsiniz.

Genel Koşullar

Bu koşulların bir hükmü yazılı olarak uygulanamazsa, ancak uygulanabilir hale getirmek için değiştirilebilirse bu hüküm uygulanabilir hale getirmek için gereken minimum ölçüde değiştirilmelidir. Aksi takdirde, söz konusu hüküm kaldırılmalıdır.

Şirket ile yaptığınız sözleşmeyi devredemezsiniz. Şirket, sözleşmenizi şirketin herhangi bir iştirakine, şirketin kontrolünü ele geçiren başka bir şirkete veya şirketin forumla ilgili varlıklarını satın alan başka bir şirkete devredebilir. Bu koşullara aykırı herhangi bir devir girişiminin yasal bir etkisi yoktur.

Ne bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir hakkın kullanılması ne de bu Sözleşmenin herhangi bir ihlalinden feragat edilmesi, bu Sözleşmenin başka bir ihlalinden feragat edilmesini sağlamaz.

Bu koşullar, siz ve şirket arasında forumun kullanımına ilişkin tüm anlaşma koşullarını içermektedir. Bu şartlar, yazılı olsun ya da olmasın, forumu kullanımınızla ilgili diğer tüm anlaşmaların yerine geçer.

İletişim

Bu koşullar kapsamında şirketi bilgilendirebilir ve info@tarihforum.com adresinden şirkete soru gönderebilirsiniz.

Şirket, forumdaki hesabınız için sağladığınız e-posta adresini kullanarak veya forumun ana sayfasına veya hesap sayfanıza bir mesaj göndererek bu koşullar kapsamında sizi bilgilendirebilir.

Değişiklikler

Şirket bu şartları en son [BURAYA SON GÜNCELLEME TARİHİNİ GİRİN] tarihinde güncellemiştir ve bu şartları tekrar güncelleyebilir. Şirket tüm güncellemeleri forumda yayınlayacaktır. Önemli değişiklikler içeren güncellemeler için şirket, bir hesap oluşturduysanız ve geçerli bir e-posta adresi verdiyseniz size e-posta göndermeyi kabul eder. Şirket ayrıca güncellemeleri forumda özel mesajlar veya uyarılarla duyurabilir.

Bu koşullarda yapılan bir güncellemeden haberdar olduğunuzda, forumu kullanmaya devam etmek için yeni koşulları kabul etmeniz gerekir.